Παναθηναϊκός Κ20: Δεν κατάφερε να αντεπεξέλθει με παίκτη λιγότερο ο Παναθηναϊκός εναντίων της ΑΕΚ
1-2 έληξε το παιχνίδι μεταξύ Παναθηναϊκού Κ20- ΑΕΚ Κ20 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ20 Super League. Οι ομάδες νέων του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ, συναντήθηκαν στα Σπάτα για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της Super League, με την ΑΕΚ να είναι πρωταγωνίστρια σε όλο το παιχνίδι. Ο ΠΑΟ κατάφερε να προηγηθεί στο 22 με γκολ του Τάσου Χατζηγιοβάννου με το σκορ να διατηρείται στο 1-0 για όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αφού καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να μετατρέψει τις ευκαιρίες της σε γκολ. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο ΠΑΟ συνέχισε να πιέζει αλλά δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο τέρμα. Στο 70ο λεπτό οι ισορροπίες στον αγώνα άλλαξαν, καθώς ο ΠΑΟ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω τραυματισμού του Φάνη Μαυρομάτη. Ο προπονητής του ΠΑΟ είχε συμπληρώσει τις αλλαγές του σε εκείνο το σημείο με αποτέλεσμα η ομάδα του να πρέπει να παίξει με 10 παίκτες μέχρι το τέλος του αγώνα. Μετά την έξοδο του Μαυρομάτη, η ΑΕΚ πίεσε περισσότερο με στόχο να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Στο 76ο λεπτό ο Χρήστος Γούσης έκανε το 1-1 και στις καθυστερήσεις, σκόραρε το 2ο γκολ της ΑΕΚ για να ανατρέψει το παιχνίδι.